hctek SAVUNMA SANAYİHCTEK SAVUNMA SANAYİ A.Ş

Türk savunma sanayimizin milli projelerinden Çıngı yapımında yer alarak Barış Pınarı harekatında kazandığımız mühendislik ve teknoloji birikimimizi önemli yatırımlar yaparak genişletiyoruz. Askeri savunma sistemleri, siber güvenlik, medikal, sertifikasyon ve danışmanlık alanlarında faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yerli kaynakları kullanarak geliştirdiğimiz ulusal ve özgün sistemler ile ülkemizin sivil kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Türk savunma sanayisinin global pazarda da rekabet gücüne katkı sağlıyor ve ihracat odaklı çalışmalar yürütüyoruz.

SAVUNMA SANAYİ,HARP TEKNOLOJİLERİ İÇİN NELER YAPTIK?HCTEK SAVUNMA OLARAK,SİBER SAVUNMA

Yerli ve milli imkanlarla HCTEK tarafından geliştirilen Çıngı Otomatik Namlu Temizleme Cihazı, TSK’nın namlu temizleme ve bakım ihtiyacını gidermiş olup, yüksek işgücü ihtiyacı ve bakım sürelerinin uzunluğu gibi geleneksel yöntemlerin getirdiği lojistik problemleri sona erdirmiştir.

ÇINGI Otomatik Namlu Temizleme Cihazı 2017 yılında, tamamı TÜRK mühendisler tarafından, Ar-Ge çalışmalarına başlanmış ve 2019 yılında nihai ürün haline gelmiştir. 2019 Nisan ayında HCTEK SAVUNMA SANAYİ AŞ ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı %100 iştiraki olan SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri AŞ arasında yapılan Tek Satıcılık Sözleşmesine bağlı olarak “SSTEK ÇINGI” markası ile seri üretimi yapılmış ve 2019 yılında yapılan IDEF’19 fuarında tanıtımı yapılmıştır.

YUKARI ÇIK